Par kongresu Organizatori Tēzes Stenda referāti Ārstu stāsti
Kongresa norise
Programma
Par kongresu
Organizatori
Reģistrācija
Tēžu reģistrācija
Tālākizglītības punkti
Kultūras programma
Preses akreditācija
- Preses relīzes
Naktsmītnes

 

 FILMAS

  Kongresa ATBALSTĪŠANAS un
REKLĀMAS iespējas




Arhīvs:
  • 2013. gada kongress
  • 2009. gada kongress
  • 2005. gada kongress
  • Rīt, 21. septembrī, tiks atklāts 8. Latvijas Ārstu kongress, kas kopā pulcēs mediķus gan no Latvijas, gan ārvalstīm – ASV, Vācijas, Izraēlas, Francijas un Krievijas. Kongress ir nozīmīgākais un lielākais medicīnas forums Latvijā, kas notiek reizi četros gados. Šobrīd dalībai kongresā savu reģistrāciju pieteikuši 4000 ārstu.

     

    Kongress sāksies 21. septembrī plkst. 10.30 ar ekumenisku dievkalpojumu Rīgas Domā, kurā piedalīsies mediķi un garīdznieki, uzrunu teiks bīskaps emeritus Pāvils Brūvers. Doma ērģeles ieskandinās ērģelniece Larisa Bulava un profesors Dzintars Mozgis, solisti – Annija Putniņa un Valters Gleške u. c.

    Plkst. 12.00 visi kongresa dalībnieki aicināti kopīgi nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa, bet plkst. 12.30 P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā notiks režisora Kaspara Gobas filmas „Dodot gaismu, sadegu – 2017” pirmizrāde. Latvijas Ārstu biedrība iedibinājusi tradīciju – reizi četros gados, kad notiek Ārstu kongress, prezentēt filmu, kas dod ieskatu par laikmetu, medicīnu šajā laikā, medicīnisko domāšanu un medicīnas filozofiju. Šoreiz filmas tēma veltīta dzīvībai un nāvei un skar virkni jautājumu par pacienta robežstāvokļiem, paliatīvo medicīnu, kā arī medicīnas, nāves un naudas mijiedarbību. Filmā „Dodot gaismu, sadegu – 2017” par to tieši un atklāti runā ārsti Ivars Krastiņš, Pēteris Stradiņš, Vilnis Sosārs, Pēteris Kļava un citi.

    P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā būs skatāma arī izstāde „LĀZA 70 gadu vēstures meti: no dzimtā līdz svešam krastam”, veltīta Latviešu ārstu un zobārstu apvienības 70 gadu jubilejai. Izstāde atspoguļo tās darbību no dibināšanas brīža 1947. gadā Eslingenē, Vācijā, līdz šodienai. Izstādē aplūkojami materiāli, kas ir dažādu paaudžu biedru sarūpēti – fotogrāfijas, priekšmeti, dokumenti, no tiem daļa glabājas Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja krājumā un daļa ir LĀZA biedru īpašumā. Izstādē būs iespēja aplūkot atsevišķas liecības, ko organizācijas biedri kā bēgļi izveda no Latvijas un kas tika saglabātas trimdā visu šo laiku.

    Plkst. 14.00 izstāžu centra Ķīpsala 4. zālē sāksies kongresa atklāšanas plenārsēde, kurā ar lekcijām uzstāsies profesors Kristaps Zariņš (ASV), atklājot paradigmas maiņu konorārās sirds slimību ārstēšanā, psihoanalītiķis Jānis Gailis (Francija), analizējot klīnisko gadījumu no psihoanalīzes un klīniskās medicīnas izpratnē, kardiologs profesors Andrejs Ērglis, infektologs profesors Uga Dumpis, LĀB viceprezidente ģimenes ārste Ilze Aizsilniece u. c. lektori.

    Kongresa tematiskais vadmotīvs ir „klīniskais gadījums“, tāpēc organizatori ir pārliecināti, ka diskusijas būs dzīvas un noderīgas gan praktizējošiem ārstiem, gan arī pētniecībā iesaistītajiem kolēģiem. Būtiska iezīme šim ārstu kongresam ir lektoru plašā pārstāvniecība – lektori ir gan reģionālo ārstniecības iestāžu kolēģi, gan Rīgas lielo klīnisko universitāšu slimnīcu ārsti, gan RSU un LU docētājiem, beidzot ar starptautiski plaši pazīstamiem speciālistiem.

     

    8. Latvijas Ārstu kongress starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsala turpināsies arī 22. un 23. septembrī.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Sendija Burka-Šaicanova,

    LĀB mediju projektu vadītāja,

    tālr. 29144236, e-pasts: sendija@arstubiedriba.lv


     

    8. Latvijas Ārstu kongresā vienlaikus ar konferencēm, semināriem un plenārsēdēm tiks pasniegtas arī prestižas medicīnas balvas. Profesora Ilmāra Lazovska balvu par nozīmīgu ieguldījumu onkoloģisko slimību ārstēšanas attīstībā saņems onkologs profesors Jānis Eglītis. Profesora Dāvida Hieronīma Grindeļa balvu par mūža ieguldījumu medicīnā un farmācijā saņems neiroloģe profesore Ināra Logina. 

    Ķirurgs, onkologs ķīmijterapeits profesorsJānis Eglītis ir Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centra Krūts ķirurģijas nodaļas vadītājs, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes vadošais pētnieks, Onkoloģijas katedras vadītājs un asociētais profesors, Latvijas Onkologu asociācijas prezidents, Latvijas Ķirurgu asociācijas biedrs un Latvijas Krūts slimību asociācijas valdes loceklis.

    Jāņa Eglīša interese par medicīnu aizsākās jau vidusskolā, kad viņš vēlējās specializēties traumatoloģijā. Tomēr pēc tuva cilvēka nāves, ko izraisīja ļaundabīgs audzējs, Jānis Eglītis pievērsās onkoloģijai. 1995. gadā viņš ar izcilību absolvēja Latvijas Medicīnas akadēmijas Ārstniecības fakultāti, pēc tam rezidentūru onkoloģijā un vēlāk arī doktorantūru. Šodien mēs viņu zinām kā izcilu savas nozares speciālistu, par kuru atzinīgi izsakās gan pacienti, gan kolēģi. Viņa teiktajā ieklausās sabiedrība, jo J. Eglītis savos izteikumos ir tiešs un runā bez aplinkiem, aktualizējot gan finansējuma trūkumu medicīnā, gan skrīninga aptveres rezultātus, gan pacientu līdzestību. J. Eglītis daudz laika un enerģijas ieguldījis zinātniskajā darbā, pētot diagnostikas un prognostikas līdzekļu izstrādi individualizētai audzēju un mitohondrālo slimību ārstēšanai, kā arī agrīnas audzēju diagnostiku starpdisciplinārā izpētes grupā, stažējies arī ārvalstu klīnikās.

     

    Izcilā neiroloģe un algoloģe profesore Ināra Logina bijusi ilggadēja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas klīnikas konsultante, tagad Sāpju aprūpes nodaļas konsultante, Rīgas Stradiņa universitātes profesore, ilggadēja Latvijas Sāpju izpētes biedrības priekšsēdētāja un Latvijas Neirologu biedrības valdes locekle, kā arī perifērās nervu sistēmas slimību darba grupas vadītāja. Vairāku gadu garumā I. Logina bijusi arī LR Veselības ministrijas galvenā speciāliste neiroloģijā. Profesores Ināras Loginas devums algoloģijas medicīnas nozares attīstībā Latvijā ir neizmērojams – viņa ir bijusi viena no pirmajām Latvijā, kura aizsāka asu un hronisku sāpju pētniecību un to mazināšanas metožu izstrādi. Profesore Ināra Logina ir vairāk nekā 350 publikāciju autore un līdzautore.

     

    I. Lazovska un D. H. Grindeļa balvu pasniegšana notiks 8. Latvijas Ārstu kongresā 23. septembrī plkst. 14.00 izstāžu centrā Ķīpsala, 4.a zālē, Latvijas Ārstu biedrības sēdes laikā. 

     

    Profesora Ilmāra Lazovska balva dibināta 2011. gadā, godinot izcilā iekšķīgo slimību ārsta, nefrologa, sabiedrības veselības speciālista un medicīnas filozofa piemiņu. Balvas nolikums nosaka, ka Latvijas Ārstu biedrības valde kopā ar ekspertiem izvirza piecus sabiedrībā un ārstu vidē pazīstamus kolēģus kā balvas kandidātus “par fundamentālu ieguldījumu medicīnā un ārstu izglītībā”. Pēc tam Latvijas ārsti no šiem kolēģiem plašākajās konferencēs ievēl Ilmāra Lazovska balvas laureātu. Balvas ieguvēju šogad balsojumā izvēlēja vairāk nekā 900 ārstu.

     

    D. H. Grindeļa balva ir augstākais profesionālais apbalvojums, kuru kopš 1995. gada piešķir AS Grindeks par nozīmīgu vai mūža ieguldījumu farmācijas un medicīnas jomā. Šī tradīcija iedibināta, rūpējoties par pirmā latviešu izcelsmes dabas zinātnieka, ārsta, farmaceita profesora Dāvida Hieronīma Grindeļa piemiņas saglabāšanu.

     

    Kongresā tiks pasniegtas arī brāļu Bertrama un Kristapa Zariņu (ASV)  stipendijas. 2017. gadā Latvijas Medicīnas fonda Zariņu medicīnas studiju ceļojuma stipendijas saņems četri Latvijas ārsti: LU rezidente radioloģijā Urzula Safronova, LU rezidents kardioķirurģijā Kristiāns Meidrops, P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas anesteziologs reanimatologs Edgars Zellāns un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pediatre, infektoloģe Gunta Laizāne.

    Stipendiju mērķis vienmēr ir bijis palīdzēt Latvijas ārstiem papildināt zināšanas dažādās ārzemju augstskolās un zinātniskās laboratorijās. Stipendija ir plānota studiju ceļojumiem uz Eiropas vai citām valstīm, lai piedalītos slimnīcu, medicīnas centru un universitāšu klīniskajā un/vai pētniecības darbā un studijās. Šo stipendiju pasniegšana notiks kongresa pirmajā dienā 21. septembrī, kongresa atklāšanas plenārsēdē, kas sākas plkst. 14.00.

     

     

     

     

    Sendija Burka-Šaicanova,

    LĀB mediju projektu vadītāja,

    tālr. 29144236, e-pasts: sendija@arstubiedriba.lv

     Š. g. 21. septembrī Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks preses konference, kas veltīta 8. Latvijas Ārstu kongresam.  Tas norisināsies no 21. līdz 23. septembrim un kopā pulcēs  gan mediķus no Latvijas, gan ārvalstīm – ASV, Vācijas, Izraēlas, Francijas un Krievijas. Kongress ir nozīmīgākais ir lielākais medicīnas forums Latvijā, kas notiek reizi četros gados. Šobrīd dalībai kongresā savu reģistrāciju pieteikuši teju 4000 ārstu.

     

    Kongresa tematiskais vadmotīvs ir „klīniskais gadījums", tāpēc organizatori ir pārliecināti, ka diskusijas būs dzīvas, noderīgas gan praktiskajiem ārstiem, gan arī pētniecībā iesaistītajiem kolēģiem. Būtiska iezīme šim ārstu kongresam ir lektoru plašā pārstāvniecība, sākot ar reģionālu ārstniecības iestāžu kolēģiem, Rīgas KUS ārstiem un RSU, kā arī LU docētājiem, beidzot ar starptautiski plaši pazīstamiem speciālistiem.

    Kongresa tematiskās sēdes ir veltītas tādām nozīmīgām medicīnas jomām kā ģimenes medicīna, mātes un bērna veselība, medicīna un jurisprudence, psihiskā veselība, dzīvība, nāve un paliatīvā aprūpe, zobārstniecība, farmācija un zāļu pieejamība. Par vienotu skatījumu uz cilvēku un dzīvām radībām tiks spriests kopā ar veterinārārstiem, tāpat liela uzmanība būs pievērsta jaunumiem pasaules medicīnā.

    Jaunievedums šajā kongresā būs ārstniecības iestāžu patstāvīgi veidotās sēdes, kurās tās demonstrēs sadarbības iespējas starp dažādu specialitāšu kolēģiem. Kongresa dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar P.Stradiņa KUS, Rīgas Austrumu KUS un Bērnu KUS pieredzi.

    8. Latvijas ārstu kongress ir nepārprotams apliecinājums Latvijas medicīnas, tās speciālistu ciešajai iesaistei pasaules veselības aprūpes jaunākajās norisēs.

    Trīs kongresa dienās Ķīpsalā notiks arī virkne citu nozīmīgu pasākumu nozares profesionāļiem – 4. Māsu, vecmāšu un ārstu palīgu kongress, kas šogad par vienojošo moto izvirzījis mūžam aktuālo: „Pastāvēs, kas pārvērtīsies”. Māsu kongresā tiks aktualizēta profesionālās darbības pilnveide un citi jautājumi.

    Kongresa pasākumu klāstā ir arī Latvijas Zobārstu asociācijas sēde, starpdisciplinārā konference zobārstiem, Latvijas Farmaceitu biedrības kongress u.c.

    Vienlaikus Ķīpsalā notiks arī 10. starptautiskā medicīnas izstāde „Medbaltica 2017”, kas ik gadu iezīmē nozares attīstību kopumā, izceļ jaunumus un sniedz iespēju iepazīties ar nopietniem un uzticamiem nozares uzņēmumiem. Šogad izstādē piedalās turpat 130 dalībnieki no 12 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Beļģijas, Itālijas, Krievijas, Ķīnas, Polijas, Rumānijas, Singapūras, Somijas un Zviedrijas, kas apmeklētājus iepazīstinās ar jaunākajām zobārstniecības iekārtām un materiāliem, rehabilitācijas, ķirurģijas, ortopēdijas un citām medicīnas tehnoloģijām, medicīnas precēm un pakalpojumiem.

     

    8. Latvijas Ārstu kongresam veltītajā preses konferencē piedalīsies:

     

    Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis,

    8. Latvijas Ārstu kongresa prezidents Jānis Vētra,

    Latvijas Māsu asociācijas prezidente Dita Raiska,

    Latvijas Ambulatorā dienesta ārstu palīgu asociācijas priekšsēdētājs Juris Raudovs,
    Latvijas vecmāšu asociācijas prezidente Kristīne Embure-Zapoļska,

    Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 valdes priekšsēdētājs Viesturs Tīle.

     

    Preses konference notiks  21. septembrī plkst. 13.00 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā 2. zālē.

     

     

    8. Latvijas Ārstu kongresa programma:

    ?s=1220867667&ln=lv

     

     

     

     

    Sendija Burka-Šaicanova,

    LĀB mediju projektu vadītāja,

    tālr. 29144236, e-pasts: sendija@arstubiedriba.lv


        
                 

    Zelta sponsori
     
     
    Copyright © 2013; Created by GlobalPRO  »