Par kongresu Organizatori Kongresa fotogalerija Tēzes Stenda referāti
Sākums
Programma
Atklāšana
Par kongresu
Organizatori
Reģistrācija
Tālākizglītības punkti
Kultūras programma
Preses akreditācija

 

 FILMAS

 


Rīgas Stradiņu universitāte aicina


Arhīvs:
  • 2009. gada kongress
  • 2005. gada kongress
  • LETĀLO PERITONĪTA GADĪJUMU KLĪNISKI- MORFOLOĢISKS PĒTĪJUMS.

    Pamatinformācija
    Pētījuma mērķis ir konstatēt biežākos peritonīta iemeslus un veidus slimnīcās un ārpus tām mirušiem pacientiem, kuri izmeklēti RAKUS Patoloģijas centrā 2008.-2012.gadā, kā arī analizēt operēto un neoperēto pacientu gadījumus un to hospitalizācijas laiku.
    Metodes
    Metodes: Mūsu pētījumā izanalizēti 75 autopsiju protokoli un to mikropreparāti, slimības vēsturu epikrīzes un laboratorā atrade hospitalizētajiem slimniekiem.
    Rezultāti
    Analizēto gadījumu grupā biežākie peritonīta iemesli bija zarnu gangrēna (20%), akūts pankreatīts 33%, dažādu gremošanas orgānu vēži ar sienas cauraugšanu-17% un čūlas slimība ar perforāciju—16 % u.c. Peritonīta veidi bija sekojoši: fibrinozi-strutains- 45, serozi- fibrinozs- 22, sterkorāls, 4, žultains-4. Slimnīcā mirušie pacienti bija 58, bet līdz hospitalizācijas posmā no peritonīta ar smagu intoksikāciju un sepsi mira 17cilvēku, nevērsušies pie ārsta.
    Hospitalizācijas ilgums līdz 1 dienai bija 22, līdz 10 dienām -23, virs 10 dienām-13 pacientiem . Pacientiem, kuri nomira slimnīcā klīniskās un patologa diagnozes neatbilstība bija 23,33% gadījumos. Klīnicistu diferenciāldiagnozes šajos gadījumos bija: a) dažādi ileusa veidi, b) intoksikācija, c) septisks šoks, d) aknu ciroze ar ascītu.
    No 58 hospitalizētajiem pacientiem ķirurģiski tika ārstēti 23 cilvēki, bet 35 gadījumos operācija netika veikta sakarā ar: vēlīnu hospitalizāciju, daudzām blakus saslimšanām, neatbilstošu diagnozi, dekompensētām kardiovaskulārām saslimšanām.
    Laboratorā atradē peritonīta gadījumos prevalēja paaugstināts CR proteīns un leikocitoze. Dažreiz tika konstatēta paaugstināta EGR un alfa-amilāze. Pacienti bija proporcionāli abu dzimumu un 71% slimnieku bija vecumā virs 60 gadiem.
    Secinājumi
    1.Biežākie peritonīta iemesli saskaņā ar RAKUS Patoloģijas centra datiem ir: akūts pankreatīts (nereti alkohola izraisīts), vaskulāras, iekaisīgas un onkoloģiskas ģenēzes zarnu saslimšanas un čūlas slimība ar perforāciju.
    2. Peritonīta noteikšanā sevišķa uzmanība jāpievērš slimniekiem virs 60 gadu vecuma, jo viņiem ir daudzas blakus saslimšanas, kuras apgrūtina diagnostiku. 3.22,8% slimnieki mira līdz hospitalizācijas posmā, nesaņēmuši medicīnisko palīdzību.

    Atslēgas vārdi
    peritonīts,mirstības iemesli
    Autori
    VeidsZin. grādsVārdsUzvārdsDarbavieta(s)
    Iesn.Dr.medRegīnaKleinaRīgas Stradiņa universitāte,RAKUS Patoloģijas centrs
    Pirm.Dr.med.RegīnaKleinaRīgas Stradiņa universitāte, RAKUS Patoloģijas centrs
    Cits-Ivanda FranckevičaRīgas Stradiņa universitāte Patoloģijas katedra, Bērnu KUS Patoloģijas nodaļa
    Cits-Polina ZaļizkoRSU MF 6.kurss
    CitsDr.med.Anita DabužinskieneKauņas Veselības zinātņu universitāte, Anatomijas institūts


    Zelta sponsori
     
    MŪS ATBALSTA
     
    Copyright © 2013; Created by GlobalPRO  »