ANALĪTISKĀ DOMĀŠANA UN SISTEMĀTISKĀ METODE MŪSDIENU HOMEOPĀTIJĀ
Darba mērķis ir iepazīstināt Latvijas ārstus ar homeopātiskās domāšanas veidu, aprakstīt homeopāta darba specifiku un demonstrēt sistemātisku un analītisku pieeju homeopātiskā preparāta meklēšanā, izmantojot informācijas tehnoloģijas.
Homeopātija ir komplementāra ārstēšanas metode, kuras pamatā ir individuāla pieeja cilvēkam, pievēršot uzmanību padziļinātai izpratnei par slimības cēloņiem un sekām. Ārsta homeopāta galvenais darba mērķis ir ārstēt cilvēku nevis slimību. Pacienta vispārējais stāvoklis tiek novērtēts pēc anamnēzes datiem, apskates, objektīvo izmeklējumi rezultātiem un pacienta psiholoģiskās pašsajūtas. Cilvēka raksturs, vadošās emocijas un emocionālās traumas ietekmē veselības pamatstāvokli. Homeopātiskās ārstēšanas prognozi nosaka vairāki faktori: ģenētiskā predispozīcija, pacienta vecums, patoloģijas ilgums un smaguma pakāpe, pareiza preparāta un atšķaidījuma izvēle, kā arī homeopāta kompetence. Jo dziļāks un ilgstošāks ir audu bojājums, jo sliktāka ir ārstēšanas prognoze homeopātijā. Katrā klīniskā gadījumā sevišķi svarīgi ir retie, jocīgie un neparastie fiziskie vai mentālie simptomi, pamatojoties uz kuriem, var labāk analizēt un interpretēt cilvēka individualitāti un kvalitatīvāk piemeklēt homeopātisko preparātu.
Visiem homeopātiskajiem preparātiem ir dokumentēta klīniskā patoģenēze ar simptomiem un modalitātēm, kuras ir iegūtas, veicot homeopātiskos toksikoloģiskos pētījumus. Izmantojot homeopātisko pētījumu rezultātus un arī 200 gadu garumā iegūto klīnisko pieredzi, mūsdienās ir izveidota plaša datubāze (repertorijs) digitālajā versijā, kurā ir apkopoti visi iespējamie simptomi visās orgānu sistēmās, kā arī psiholoģiskās sajūtas (bailes, dusmas, skumjas, agresija utml). Katram simptomam var atbilst vairāki homeopātiskie preparāti, tāpēc, ņemot vērā katra preparāta patoģenēzi, ir iespējams veikt diferenciāldiagnozi starp vairāk nekā 600 preparātiem.
Kongresa ietvaros tiks demonstrēta viena klīniskā gadījuma sistemātiska analīze ar svarīgāko simptomu izvēli, iegūto datu statistisko apstrādi, homeopātiskā preparāta diferenciāldiagnozi un preparāta izvēles pamatojumu.