Par kongresu Organizatori Kongresa fotogalerija Tēzes Stenda referāti
Sākums
Programma
Atklāšana
Par kongresu
Organizatori
Reģistrācija
Tālākizglītības punkti
Kultūras programma
Preses akreditācija

 

 FILMAS

 


Rīgas Stradiņu universitāte aicina


Arhīvs:
  • 2009. gada kongress
  • 2005. gada kongress
  • PODOMETRIJA -BALSTA UN KUSTĪBAS SISTĒMAS NESPECIFISKO PROBLĒMU AGRĪNAS DIAGNOSTIKAS UN IEJAUKŠANĀS PAMATS.

    Pamatinformācija
    Muskuloskeletālās sistēmas slimības(MSS) ir Latvijā visbiežāk invaliditāti izraisošā slimību grupa darbaspējīgā vecumā un veido gandrīz pusi no visiem arodslimību gadījumiem.
    Darba mērķis
    Retrospektīva pētījuma ietvaros noskaidrot dažu pēdu problēmu izplatību un to korekcijas iespējas.
    Metodes
    Pētījumā tika izmantoti dati no medicīnas centra Pirmaden arhīvā atlasītiem pacientiem 2011. gadā. Pētījumā iekļauts 61 pacients 47 sievietes un 14 vīrieši, vecumā no 20 līdz 85 gadiem. Pacientiem tika izmantota datorizētā podometrijas sistēma Pad Professional pēdu patoloģijas diagnosticēšanai un individuālo ortopēdisko zolīšu izvēlei. Izmeklēšanas gaitā tika izvērtēti: slodze katrai pēdai stāvot, slodze priekšējai un aizmugurējai pēdas daļai, pēdas atbalsta laukuma lielums, vidējā slodze pēdai. Respondentiem tika noteikts pēdas noslogojums bez supinatoriem, pēc tam veikta salīdzināšanas podometrija ar izvēlētiem supinatoriem.
    Pētnieciskā darba dati apstrādāti, izmantojot SPSS for Windows un Excel datorprogrammas. Izmantota aprakstošā statistika.
    Rezultāti
    Apkopojot darba rezultātus, tika noskaidrots, ka pētījumā iekļauto sieviešu vidējais vecums ir 59 gadi. Šķērsvelves saplacināšanās ir 95% pacientu, garenvelves saplacināšanās - 4,2%, nenoslogota gareniskā velve - 70%, kājas garuma asimetrija līdz 1 cm-65%, bet 86% ir liekais svars ĶMI>25kg/m2. Vīriešu vidējais vecums - 52 gadi. Šķērsvelves saplacināšanās-100%, nenoslogota gareniskā velve -85%, kājas garuma asimetrija līdz 1 cm - 85%, bet 95% ir liekais svars ĶMI>25kg/m2. Lielākai daļai-65% pacientu ir kāda no mugurkaula vai locītavu saslimšanām. Lai novērtētu pēdu problēmu korekciju, respondentiem tika veikta atkārtota podometrija ar programmas ieteiktiem supinatoriem. Precīzi izvēlēti supinatori efektīvi pārdala slodzi, mazinot šķērsvelves saplacināšanos vidēji par 25%, kā arī izlīdzina kājas asimetriju līdz 1 cm.
    Secinājumi
    Podometrijas iespējas plašāk jāizmanto MSS nespecifisko problēmu un slimību profilaksē un ārstēšanās.
    Atslēgas vārdi
    Podometrija, MSS, profilakse
    Autori
    VeidsZin. grādsVārdsUzvārdsDarbavieta(s)
    Iesn.Dr. medMarijaAvotaRSU
    Prez.Dr. med.MarijaAvotaRSU
    CitsDr.med.AndrejsAvotsSIA Ģimenes podometrijas centrs

    Zelta sponsori
     
    MŪS ATBALSTA
     
    Copyright © 2013; Created by GlobalPRO  »