Par kongresu Organizatori Kongresa fotogalerija Tēzes Stenda referāti
Sākums
Programma
Atklāšana
Par kongresu
Organizatori
Reģistrācija
Tālākizglītības punkti
Kultūras programma
Preses akreditācija

 

 FILMAS

 


Rīgas Stradiņu universitāte aicina


Arhīvs:
  • 2009. gada kongress
  • 2005. gada kongress
  • APAKŠĒJO EKSTREMITĀŠU AMPUTĀCIJAS PACIENTIEM AR KĀJU ARTĒRIJU SASLIMŠANĀM. RAKUS ĶIRURĢISKĀS INFEKCIJAS KLĪNIKAS PIEREDZE.

    Pamatinformācija
    RAKUS stacionāra „Biķernieki” Ķirurģiskās infekcijas klīnikā katru gadu tiek veiktas vairāk kā 100 dažāda līmeņa apakšējo ekstremitāšu amputācijas sakarā ar asinsvadu patoloģiju. 80% gadījumu tiek veikta transfemorāla amputācija. Darba mērķis ir analizēt lielo trasfemorālo amputāciju skaita cēloņus un iespēju samazināt amputācijas līmeni šiem pacientiem.
    Metodes
    2011. g. strutainās ķirurģijas nodaļā veiktas 152 dažāda līmeņa amputācijas 137 pacientiem (5 – abas kājas, 5 – reamputācijas).62 (45%) pacientiem bija cukura diabēts. Tikai 17 (12%) pacientiem anamnēzē bija kāju asrtēriju rekonstruktīvas operācijas vai endovazālas manipulācijas. 120 (88%) pacientiem pirms amputācijas tika veikta dupleks-doplerogrāfija. veiktas sekojoša līmeņa amputācijas: augšstilba ekzartikulācija – 1, transfemorālas amputācijas – 121, transtibiālas amputācijas – 11, pēdas ekzartikulācijas – 2, pirkstu ekzartikulācijas – 11. Miris 21 pacients (letalitāte 15,3%).
    Rezultāti
    Tikai 23 pacientiem pēc klīniskiem un dupleks-doplerogrāfijas datiem bija mērķtiecīgi veikt angiogrāfiju. 6 pacientiem izdevās veikt angioplastiju un pēc tās samazināt amputācijas līmeni: pirkstu ekzartikulācijas – 3 (2 gadījumos brūces dzija sekundāri), pēdas ekzartikulācija – 1 (brūce dzija sekundāri), transtibiālas amputācijas – 2 (abos gadījumos bija nepieciešamas reamputācija).
    Secinājumi
    Pacienti ar kritisku kāju išēmiju (tai skaitā arī cukura diabēta slimnieki, kurus regulāri novēro endokrinologs un ģimenes ārsts) savlaicīgi netiek nosūtīti pie speciālista (angioķirurga, invazīvā radiologa). 80% gadījumu pēdas gangrēna ir pirmais simptoms ar ko pacients nonāk pie speciālista. Šais gadījumos iespēja samazināt amputācijas līmeni ir minimāli, un pēcoperācijas rezultāti ir slikti. Visi pacienti ar KKI maksimāli ātri jānosūta pie speciālista izmeklēšanai un eventuālai ārstēšanai. Ārstēšanai jābūt multidisciplinārai (internists, endokrinologs, radiologs, angioķirurgs, ķirurgs).
    Atslēgas vārdi
    amputācijas, kāju artēriju saslimšanas
    Autori
    VeidsZin. grādsVārdsUzvārdsDarbavieta(s)
    Iesn.-JurisNikolajenkoRAKUS stacionārs BIĶERNIEKI
    Prez.-JurisNikolajenkoRAKUS stacionārs BIĶERNIEKI
    Pirm.-JurisNikolajenkoRAKUS stacionārs BIĶERNIEKI
    Cits-AnatolijsMuhordovsRAKUS stacionārs BIĶERNIEKI
    Cits-Uldis BiernānsRAKUS stacionārs BIĶERNIEKI
    Cits-JurijsPodoļanskisRAKUS stacionārs BIĶERNIEKI

    Zelta sponsori
     
    MŪS ATBALSTA
     
    Copyright © 2013; Created by GlobalPRO  »